PL | EN
HOTELPOKOJERESTAURACJACOPERNICUS SPA BY LOCCITANEREZERWACJAWIRTUALNY SPACER
Book Online
APARTAMENTY LUX Z FRESKAMI

Apartamenty lux posiadają szczególną wartość zabytkową. Dwa spośród czterech apartamentów lux są na parterze, pozostałe dwa na pierwszym piętrze. Z ich okien podziwiać można wijącą się malowniczo u stóp Wawelu ulicę Kanoniczą.

Apartament 101, zwany Apartamentem Kanoników, ozdobiony jest wspaniałym freskiem, przedstawiającym czterech Ojców Kościoła: św. Hieronima, św. Grzegorza, św. Ambrożego i św. Augustyna. Dzieło datowane jest na 1500 rok.

Apartament 103, zwany Herbowym, również przechowuje tajemnice starych mistrzów. Belkowy, drewniany strop pochodzi z 1370 roku, a odkryte na ścianach polichromie z XVI wieku dają rzadką sposobność zetknięcia się z prawdziwą sztuką. Najlepiej zachowane malowidło to Maria Immaculata (Zwyciężczyni Grzechu, Matka Boska z Dzieciątkiem). Każdy apartament lux składa się z pokoju dziennego oraz sypialni z łożem na postumencie. Świadectwa minionych epok współistnieją tu ze śmiałymi rozwiązaniami architektonicznymi. Marmurowe łazienki wpisane zostały w sypialnię i pokryte szklanym dachem. W każdej łazience znajduje się wanna i prysznic, a w parterowym apartamencie 02 - przestronny pokój kąpielowy. W apartamentach 101 oraz 103 stoi sofa, którą można przygotować dla dzieci do 14 roku życia.

Cena: 2 000 zł za dobę hotelową.

Ceny zawierają podatek VAT oraz dostęp do bezprzewodowego internetu.

Śniadanie nie jest wliczone w cenę noclegu. Cena śniadania to 70 PLN.

wirtualny-spacer.jpg