PL | EN
HOTELPOKOJERESTAURACJACOPERNICUS SPA BY LOCCITANEREZERWACJAWIRTUALNY SPACER
Book Online
HOTEL

Hotel Copernicus znajduje się przy Kanoniczej, najstarszej uliczce średniowiecznego Krakowa,  u stóp zamku królewskiego. Wśród renesansowych kamienic wyróżnia się szeroką, gotycką fasadą. Jako jedyny w Polsce należy do ekskluzywnego stowarzyszenia Relais & Châteaux.

Hotel kilkaset lat temu był siedzibą kanoników katedralnych. To w nim zatrzymywał się, w czasie wizyt w Krakowie, kanonik warmiński Mikołaj Kopernik,  autor heliocentrycznej teorii Układu Słonecznego.

Wartość historyczna budynku i zachowane w nim dzieła sztuki zobowiązują do zapewnienia wyjątkowego poziomu hotelowych standardów. Apartament Herbowy zachwyca belkowym stropem z 1370 roku, a fresk w Apartamencie Kanoników datowany jest na 1500 rok.

Copernicus spełnia ideę współistnienia zabytku* najwyższej klasy i luksusowego współczesnego hotelu. Hotel jest w całości klimatyzowany, każdy z 29 pokoi wyposażono w sejf, barek, telewizję satelitarną i szybkie łącze internetowe. Stylowe meble i wyrafinowane draperie starannie dobrano do charakteru wnętrz. Luksusowe łazienki otrzymały piękną oprawę z trawertynów i marmurów.

W hotelowym patio dostęp do sieci gwarantuje hotelowa strefa WiFi. Sala Kominkowa z biblioteką starodruków jest zarazem nowocześnie wyposażoną salą konferencyjną. Znakomicie odpocząć można w sali cygar, a w hotelowej Vinotece wybrać wino spośród ponad 200 gatunków. Średniowieczne podziemia skrywają saunę i hotelowy basen.

Powyżej apartamentów jest kameralny taras, z którego rozpościera się zachwycająca panorama miasta - z jednej strony kamienny masyw królewskiego zamku, z drugiej romańskie wieże kościoła św. Andrzeja sąsiadują z barokową kopułą kościoła apostołów Piotra i Pawła. 

Copernicus – to tutaj Kraków pokazuje swe zadumane i spokojne oblicze. Docenili to znakomici goście hotelu: Jego Królewska Wysokość Książę Walii Karol Mountbatten-Windsor Jego Królewska Wysokość Książę Filip VI Burbon saudyjska księżniczka Reem Al-Faisal, Condoleezza Rice, purpuraci z orszaku papieża Jana Pawła II czy prezydent USA George W. Bush z małżonką.
*W związku z zabytkowym charakterem budynku w hotelu występują następujące odstępstwa od norm kategoryzacyjnych:

- brak górnej osłony nad głównym wejściem (pozytywna opinia Małopolskiego Konserwatora Zabytków)
- brak górnej osłony nad podjazdem (pozytywna opinia Małopolskiego Konserwatora Zabytków)
- brak oddzielnego wejścia , wydzielonej drogi bagażu i dostaw (pozytywna opinia Małopolskiego Konserwatora Zabytków)
- brak oddzielnego dźwigu towarowo-osobowego (pozytywna opinia Małopolskiego Konserwatora Zabytków)
- w jednostce apartamentowej brak wydzielonego dodatkowo WC (pozytywna opinia Małopolskiego Konserwatora Zabytków)